Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /data/web/virtuals/27328/virtual/www/domains/alt64.cz/wp-content/plugins/jetpack/_inc/lib/class.media-summary.php on line 77

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /data/web/virtuals/27328/virtual/www/domains/alt64.cz/wp-content/plugins/jetpack/_inc/lib/class.media-summary.php on line 87
Svět videa a psaní | Alt64 @ Blog

Svět videa a psaní

Dovolte mi jen krátké zamyšlení, tento blog je důkazem, že lidé už opravdu neumějí psát, ale na rozdíl od placených profesionálů, já nezobrazuji reklamu ani nevybírám vstupné :-).

Už na několika mých oblíbených serverech jsem se dostal k tomu, že pod zajímavým nadpisem jsem čekal hezký článek, a po třech větách odkaz na video. Tohle je opravdu příšerné, už ne rychle přejet očima najít klíčová slova popřípadě v klidu si přečíst článek, zbývá jen tupé zírání do videa. V mém případě 99,9% těchto článků, RSS feedů, tweetů a podobně prostě neotevřu. Takže na rozdíl od klasického článku 0 příjem z reklamy 0 počet zhlédnutí 0 další zájem.

Tento video přístup je taktéž hodně blbý když jste na mobilu. Vezměte si, že textový článek i s kupou reklam bude mít v mobilu třeba 1 MB takže za klasický datový tarif si můžete přečíst 1500 článků, což je asi 50 denně. Ale standardní video má např. 100 MB, takže si jich za tarif zhlédnete pouze 15 t.j. cca 0,5 denně. Musíme v tom připočítat také takové hlouposti jako, že v metru se vám článek ve stanice natáhne video těžko, takže se v půlce tunelu díváte na zaseknutý obrázek.

Možná je čas, aby se vydavatelé obsahu zamysleli, zda musí být články zobrazeny videem.