Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /data/web/virtuals/27328/virtual/www/domains/alt64.cz/wp-content/plugins/jetpack/_inc/lib/class.media-summary.php on line 77

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /data/web/virtuals/27328/virtual/www/domains/alt64.cz/wp-content/plugins/jetpack/_inc/lib/class.media-summary.php on line 87
iPhohe 7 Plus | Alt64 @ Blog

iPhohe 7 Plus

Dlouho jsem nepřispíval a dnes jsem měl chuť něco málo napsat. Už půl roku používám iPhone 7 Plus Jet Black (kvůli čemuž je to můj první telefon, v hodně tenkém, ale přece jenom v obalu). Koupil jsem JetBlack protože prostě skladem jiný (až na růžový) nebyl a když jsem se rozhodl tak jsem ho chtěl hned :-). Jelikož jsem přecházel (Jen tak mimo přechod během 20 minut z celým nastavením a daty) z iPhone 6 tak jsem se opravdu těšil na velký displej (stárnu-slepnu-blbnu), a hlavně na tlakový displej. No musím říct že to není úplně špatná věc, pár funkcí je rychlejších ale moje používání se bez toho obejde (ale občas machruji na kamarády s iPhone 6/6s). Co musím říct, že mě překvapilo byl dvojitý foťák. Vlastně jsem ho bral jako věc navíc ještě trochu blbě vystrčený dopředu (pořešil obal). To jak fotí mě opravdu dostalo. Mám k dispozici Lumii 950 XL, a tu strčí ve focení tenhle foťák naprosto do kapsy. Fotí rychle a hodně dobře. Co mě opravdu dostalo je focení s pomocí DEPTH EFFECTu (hloubka ostrosti). Fotky s touto funkcí jsou (alespoň pro mě) moc hezké zajímavé a jelikož jsem naprostý amatér tak tohle zrcadlovkou nedokáži. Ostatní funkce fotoaparátu jako živé foto (jojo staré Lumie uměli už dávno), rychlo snímání, atd… už nejsou ty zajímavé. Další pro mě moc pohodlná věc, že se konečně přetáčí i základní menu (stejně jako u iPadu). Tohle mě prostě chybělo strašně moc. Jen typ pokud si s fotkami hrajete v instagramu a podobným aplikacích zkuste PRISMA, výsledky jsou hodně zajímavé.

Mirca - depth effect

Mirca – depth effect

Teď bych se dostal ke dvěma hodně kontroverzním tématům. První je sluchátkový JACK, ne mě opravdu nechybí (už k Nokii 6330 jsem měl BT sluchátka) a v krabici je redukce. Druhý je tlačítko Home Button. Já jsem si zvykal asi 10 minut a přijde mi to naprosto super. Když vezmu do ruky telefon s normálním tlačítkem tak mi to přijde až nepřirozené jak se promáčknete. Tohohle se jen dotknu, telefon zavrní a je vystaráno. Samozřejmě je součástí i velmi dobře (na rozdíl od většiny konkurenčních telefonů) funkční čtečka otisků prstů (vy z vás kdo jste třeba na MS Lumia zkoušeli detekci duhovky tak mi dá zapravdu). No zatím jsem se nesnažil telefon utopit takže nevím jak je to s jeho voděodolností, ale pár kapek a jeden déšť přežil. K telefonu jsem dostal (protože jsem byl hodný manžel) i hodinky iWatch a i když zprvu skepticky tak teď už jen vše nejlepší, jak to dohromady dává smysl. Jen pro šťourali pokud je telefon na stejné WiFi jako hodinky tak se dá přes hodinky volat. Celkem mě to překvapilo, když telefon ležel ve sklepě na schodech a já ve 4. patře telefonoval jako bych ho měl v ruce.

Jelikož, jsem měl šanci si používat i MS Band (viz. Lumie z horního části) a byl jsem s ní hodně spokjený (až na mechanické vlastnosti pásku, takže za dobu používání jsem měl 3 nové hodinky) tak musím říct, že Apple to zase dotáhl o kousek dále.

Kvůli výkonům a parametrů atd tady mluvit nebudu. Chtěl jsem napsat jen krátký subjektivní názor od člověka, kterému prošlo rukama už více než 100 různých telefonů od starých Nokií, Aligatory, RIM – BlackBery, HTC (a to včetně HD2), Sony, Microsoftů, Samsungů, LG (hodně velké krámy), Huawei (nebo jak se to píše), Xiaomi, a XY dalších.

No letos trochu čekám jak bude vypadat nový iPhone ale pokud nebude mít nic opravdu co by mě bavilo více než na tomhle tak jako vždy budu přeskakovat jednu generaci.